Zatrudnienie w CBIP
CBIP, jako instytucja utrzymująca się wyłącznie z grantów, nie zatrudnia na stałe „własnych" pracowników naukowych; dostępna jest jednakże możliwość zatrudnienia czasowego w którymś z realizowanych grantów. Ewentualne nabory ogłaszane są na stronie Aktualności.
Osoby pracujące naukowo w projektach CBIP (własnych i sieciowych), zorganizowane są w trójstopniowej hierarchii: senior researchers, researchers i junior researchers. Rolą „seniorów" jest kierowanie projektami naukowymi i organizacja własnych zespołów badawczych. Junior researchers to stażyści wykonujący zadania zlecone. Szczebel pośredni (researchers) stanowią osoby pełniące samodzielne funkcje w projektach badawczych, jednak nie kierujące nimi (zwykle doktorzy, niekiedy doktoranci). Researchers i Senior researchers mogą zostać zatrudnieni w CBIP czasowo w ramach grantu realizowanego we Współpracy sieciowej lub jako badania własne.
Dla junior researchers, czyli w praktyce dla studentów i doktorantów, podstawową formę nawiązania współpracy z CBIP stanowi nieodpłatny staż. Stażystom nie oferujemy wynagrodzenia, dokładamy jednak starań, aby dla najambitniejszych staż w CBIP stał się przepustką do świata nauki. Służy temu udział w projektach badawczych, stopniowe „usamodzielnianie" najlepszych stażystów i w optymalnym wariancie – otrzymanie czasowego, odpłatnego stanowiska jako researcher w którymś z projektów.