Rozkład pozycji politycznej i społecznej osob ujętych w wielkich sieciach genealogicznych - dr Marek Minakowski na seminarium CBIP

Termin: 12.03.2019
Miejsce: Wydział Matematyki i Informatyki, ul. Łojasiewicza 6, sala 1093
Organizator: Centrum Badań Ilościowych nad Polityką

Zapraszamy na najbliższe seminarium Centrum Badań Ilościowych nad Polityką, na którym referat Rozkład pozycji politycznej i społecznej osob ujętych w wielkich sieciach genealogicznych przedstawi dr Marek Minakowski, autor Genealogii Potomków Sejmu Wielkiego oraz Wielkiej Genealogii Minakowskiego. Seminarium odbędzie się we wtorek 12 marca 2019 r. o godzinie 14.00 w sali 1093 na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ (ul. Łojasiewicza 6).

Abstrakt wystąpienia:

W wystąpieniu przedstawię analizę rozkładu kapitału społecznego i kulturowego (szansa ukończenia studiów) oraz pozycji w systemie politycznym w zależności od położenia w grafie powiązań genealogicznych. Omówię przykłady dotyczące senatorów przedrozbiorowych, Żydów krakowskich studiujących na UJ w latach 1850-1918, osób trafiających do Polskiego Słownika Biograficznego oraz  urzędników Królestwa Polskiego (1815-1915).

Data opublikowania: 05.03.2019
Osoba publikująca: Katarzyna Mirocha

Fotorelacja

 

Debata poprzedzająca ogłoszenie wyników konkursu. Wybory prezydenckie 2020: Polska i USA. Gdzie łatwiej przewiedzieć zwycięzcę? Od lewej: Jarosław Flis, Paweł Laidler, Roman Graczyk,Wojciech Słomczyński, Kazimierz Rzążewski, Jan Rokita.

Przemawia: Karol Życzkowski, przewodniczący Kapituły Konkursu

Ogłoszenie wyników: Wojciech Słomczyński. Po lewej: Robert Konieczny.

Wyróżnienie specjalne odbiera Paweł Predko z firmy IPSOS.

Wyróżnienia odbierają: Łukasz Pawłowski (Stan Polityki) i Paweł Matuszewski (Polityka w sieci). Po prawej: Katarzyna Mirocha, Jacek Sokołowski

Zwycięski Złoty Puchar Pytii w imieniu firmy Kantar odebrał: Wojciech Hołdakowski